Harmonogram zlotu – info prasowe

Już w najbliższą sobotę -15 czerwca – rozpocznie się 10-ty Jubileuszowy Zlot Pojazdów Moto Legendy PRL. Po 10-ciu latach organizowania w różnych miastach Małopolski, zlot dotrze do Krakowa, stolicy naszego regionu. Pierwszy dzień tego dwudniowego wydarzenia to prezentacja pod dawnym Muzeum PRL, obecnie Muzeum Nowej Huty, gdzie od godziny 10:00  zaprezentuje się ponad 80 pojazdów, samochodów oraz motocykli, z minionej epoki. Pojawią się zarówno pojazdy produkcji rodzimej, jak również zza zachodniej granicy oraz te nabywane dawniej w Pewex’ie. Będzie więc okazja przypomnieć sobie królujące niegdyś na naszych szosach Syreny, Warszawy, Trabanty, Polonezy, ‚duże’ i ‚małe’ Fiaty, Żuki, Zastavy, Skody. Nie zabraknie również Tatry, Wołgi, Opla Admirała – to niewątpliwe unikaty. W gronie prezentowanych motocykli zobaczymy Junaka, SHL czy też MZ ETZ. Przyjazd zapowiedziały klasyczne Mercedesy, Volkswageny, BMW i Citroen.

Zlot jest oficjalnym wydarzeniem z okazji 70-lecia Nowej Huty i odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. Dodatkową atrakcją dla uczestników w tym dniu będą przejazdy zabytkowym autobusem tzw. ‚ogórkiem’. Po pełnej wrażeń wycieczce, Zlotowicze zjedzą obiad w słynnej Restauracji STYLOWA.

Drugi dzień zlotu – niedziela, 16 czerwca – rozpocznie się od wizyty na terenie Muzeum Lotnictwa, gdzie pojazdy zaprezentują się na pasie startowym wzdłuż ekspozycji samolotów. Początek od godziny 12:00. Następnie uczestnicy udadzą się na Plac Wielkiej Armii Napoleona, gdzie podczas ostatniej prezentacji nastąpi zakończenie zlotu.