Komunikat Prasowy

8. Ogólnopolski Zlot Pojazdów MotoLegendy PRL

W tym roku wyjątkowo, ponieważ już w czwartek – Boże Ciało – 15 czerwca, rozpocznie się 8. edycja MotoLegend PRL-u. Miejsce startu imprezy to podobnie jak w poprzedniej edycji gościnne miasto Gorlice. Od godziny 15-ej uczestnicy zaprezentują się na płycie Rynku. W godzinach wieczornych odbędzie się tutaj koncert Orkiestry Symfonicznej PSM Wadowice, która tego dnia specjalnie przyjedzie z Wadowic, aby umilić czas zlotowiczom i zaprezentować swój repertuar.

Następnie w piątek, 16 czerwca, od godzin porannych odbywać się będzie rejestracja uczestników, którzy dodatkowo będą mogli zwiedzić Skansen Przemysłu Naftowego „Magdalena”. Około godziny 12-ej Burmistrz Miasta Gorlice dokona oficjalnego otwarcia imprezy, po czym wszyscy wyruszą w drogę do Wadowic, zatrzymując się po drodze na rynku w Limanowej. Wieczorem w Wadowicach czekać na nich będzie specjalny nocny występ Gorlickiego Teatru Eksperymentalnego GCK „ERGO”.

Sobota, 17 czerwca, to dzień prezentacji pojazdów na placu Jana Pawła II w Wadowicach oraz zwiedzanie Muzeum Papieskiego. W godzinach popołudniowych Burmistrz Wadowic wręczy uczestnikom wyróżnienia, upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Ciekawostką zlotu będzie samochód marki Opel ADMIRAŁ z 1972 roku, którego użytkownikiem był Ks. Kardynał Karol Wojtyła!

Drugim pojazdem związanym z wizytami Jana Pawła II będzie Fiat 125p w wersji „Jamnik” wykorzystywany do obsługi wizyt Papieża w Polsce.

Zapraszamy chętnych do udziału w całym zlocie lub tylko w jego części, w jednym z miast!

 

auto 2017

plakat 2017